تبلیغات
کوئیپر - چالش کتاب خوانی

کوئیپر

چالش کتاب خوانی

اول سلام!
شقایق منو به یه چالش وبلاگی جالب دعوت کرده! چالش کتاب خوانی! الان که فکر میکنم میبینم همون راحت تر بود یه سطل آب یخ رو سر و کله مون خالی کنیم تا اینکه بخوایم از بین هزاران کتاب خوبی که وجود دارن، فقط یکی - فقط یکی آخه!؟ :| - رو برای معرفی انتخاب کنیم! تا همین الانش سه چار تا کتاب به شدت دارن تو مغز من اینور و اونور میرن و هی به در و دیوار میکوبن که من من من ! :| منم الان دارم به سختی براشون توضیح میدم که ببینید کتاب های عزیز ، شما همه تون خوبید - جدی خوبید ها! :| - ولی خب آخه منم فقط باید یکیتون رو اینجا معرفی کنم! چیکار کنم خب؟! :| (الان هی دارم وسوسه میشم که اقلا اسم این کتابایی که خیلی دارن تو ذهنم وول میخورن رو بگم بعد یکیشونو انتخاب کنم :| ولی خب من این کارو نمیکنم که! :| دی:)
خلاصه اینکه انتخاب یه کتاب، واقعا سخته! چون کتاب های خوب، هر کدوم حتما یه چیزی دارن که خاص شدن دیگه! اینا رو دارم میگم که روشن کنم! دی: جای اسم کتابی که الان اینجا معرفی میکنم، میتونست حداقل یه هفت هشتایی کتاب دیگه قرار داشته باشه! به هر حال حالا ! فکر میکنم شاهکار های ادبیات جهان خودشون همینطوری بدون معرفی هم مشهور ، و برای اکثریت کتابخون جامعه شناخته شده هستن و نیازی به معرفی تو بلاگ من ندارن حداقل! :| کتابایی مثل ... و ... و .. باز داشتم میگفتم ها :| دی: بنابراین و بعد از اییین همه ، فکر میکنم معرفی «اریک امانوئل اشمیت» و برای مثال کتاب «خرده جنایت های زناشوهری» کار خوبی باشه! دی:
این کتابو من حدود یک سال پیش خوندم و یادمه که حین خوندنش همینطوری یه لبخند جالبی به نشونه تعجب و هر لحظه فهمیدن یهویی قضیه از یه جنبه دیگه گوشه لبم بود! فکر میکنم شما هم از خوندنش لذت ببرین!

از پشت جلد کتاب: « ژیل بر اثر حادثه‌یی مرموز دچار فراموشی می‌شود. همسرش لیزا او را به خانه می‌آورد اما ژیل حافظه‌اش را از دست داده است و سعی می‌کند از صحبت‌ها و تعریف‌های همسرش گذشته را بازسازی کند و هویت خود را بازیابد. اما آیا لیزا به او دروغ نمی‌گوید؟ »
«خرده جنایت‌های زَناشوهری» داستان زوجی است در پی حقیقت. در این نمایشنامه اریک امانوئل اشمیت با طنزی سیاه، تحلیل ظریفی از دلدادگی و زندگی زناشویی ارائه می‌دهد و خواننده را متحیر و شگفت‌زده کرده و هر لحظه غافلگیر می‌کند.

دیگه فکر میکنم توضیح دادن کافی باشه! دی: امیدوارم بخونیدش و از خوندنش هم لذت ببرید! :)

بعدِ اینا ، قراره انگار من 5 نفر دیگه رو برای ادامه این چالش دعوت کنم! پنج تا دوستی که من دعوت میکنم :
شیشه
باران
پاپیون
یاسین
که بدین وسیله بنده امیدوارم بعضیاشون یه تکونی هم به بلاگاشون بدن :| دی:+ توضیحاتی که به صورت ایتالیک در مورد کتاب نوشته شده، گرفته شده از صفحه این کتاب در سایت کتابناک تو این لینک .
+ دیگه اینکه... رسما دارم فارغ التحصیل میشم! همین روزا ! :)
+ و دیگه اینکه ... یعنی بعدِ این دیگه خیلی از دوستامو نمیبینم . اینش کمی غمگین ناکه. 


[ یکشنبه 16 شهریور 1393 ] [ 02:11 ] [ کوئیپر ] [ نظرات() ]

نمایش نظرات 1 تا 30